I Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia (18.02.2024)

1. W minioną środę rozpoczęliśmy Wielki Post, święty czas pokuty i nawrócenia, czas przygotowania do największych świąt chrześcijańskich czyli świąt Zmartwychwstania Pana. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek na godz. 16.30 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w niedzielę także na godz. 16.30. Podczas tych nabożeństw rozważamy mękę Pana Jezusa.
  2. W przyszłą niedzielę, 25 lutego do puszek przed kościołem, będziemy zbierać ofiary na pomoc Afryce. Pamiętajmy, że w wielu krajach afrykańskich panuje bieda, ludzie umierają z głodu i pragnienia. Na miarę naszych możliwości zechciejmy wesprzeć dzieło pomocy Afryce naszą wielkopostną jałmużną.
  3. 13 kwietnia w sobotę, organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy w ramach Diecezjalnej Pielgrzymki Dziękczynnej za nawiedzenie Matki Bożej. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przed plebanią, powrót około godz. 20.00. Koszt 70 zł od osoby, wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  4. Serdecznie zachęcamy do przekazywania 1,5 % podatku dochodowego na Caritas Diecezji Włocławskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem i na ulotkach.
  5. Dzisiaj III niedziela miesiąca, taca inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary.
  6. Polecamy tygodnik Idziemy a w nim ciekawe artykuły: Kolejna szansa, Genderowa „konstytucja”, Ateizm bezmyślny, O co chodzi z PCK?  i inne. Serdecznie polecamy.
  7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Na cały nowy tydzień niech nam Bóg hojnie błogosławi.