XIX Niedziela Zwykła – Ogłoszenia (09.08.2020)

1. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do Uroczystego przeżycia naszego Patronalnego Święta czyli Odpustu. Za udział w Sumie Odpustowej bardzo dziękujemy. Martwi nas fakt dość skromne uczestnictwo w Uroczystości Odpustowej. Liczymy na poprawę w przyszłym roku.
  2. W czwartek 13 sierpnia zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 17.00 a po Mszy na Procesję Fatimską. Procesja trzy razy wokół kościoła, w czasie procesji będziemy modlić się na Różańcu.
  3. W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, niedzielny porządek Mszy Świętych. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. Zgodnie z apelem Księdza Biskupa taca w sobotę przeznaczona będzie na Katedrę.
  4. W przyszłą niedzielę III niedziela miesiąca, taca inwestycyjne. W tym roku czeka nas jeszcze jedna poważna inwestycja na przełomie sierpnia i września, tj. piaskowanie i malowanie połowy dachu na kościele. Także w przyszłą niedzielę odpowiadając na apel Księdza Biskupa po każdej Mszy Świętej przed kościołem do puszek, będziemy zbierać ofiary na pomoc tragedii w Bejrucie.
  5. Także dzisiaj po każdej Mszy Świętej Siostry rozprowadzają książki pt. Marzyciel i skarby muszelki. Cena jednej książki – 20 zł. Serdecznie zachęcamy do nabycia tej pięknej książki służącej dzieciom w codziennej pracy nad sobą.
  6. Z przykrością informujemy, że na naszym cmentarzu oprócz kradzieży kwiatów i zniczy dochodzi do kradzieży wody. Ostatnio zapłaciliśmy za wodę z samego cmentarza ponad 1000 zł. W tym tygodniu przy kranie pojawi się odpowiednia tablica informacyjna o tym ,że woda z tego ujęcia służy wyłącznie na potrzebny cmentarza. Prosimy aby zwracać uwagę jeśli zauważymy, że ktoś czerpie i wywozi wodę z cmentarza.
  7. Polecamy tygodnik W dzisiejszym numerze znajdziemy ciekawe artykuły: Prawda i ideologia, Mężczyzną i kobietą stworzył ich Bóg, Boga trzeba bronić, Wojna, wojna…   i inne.
  8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Jadwiga Ładzińska, + Leszek Pelc, +Jan Maćczak, + Alicja Malicka i + Eugenia Jankowska. Wieczny odpoczynek…..
  9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Naszym Parafianom i miłym Gościom na cały nowy tydzień niech Bóg hojnie błogosławi.