IV  Niedziela Wielkanocna – Ogłoszenia (21.04.2024)

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Prośmy Boga o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  2. Wczoraj przeprowadziliśmy egzamin do bierzmowania. Do tego sakramentu 11 maja w naszej parafii przystąpi 68 osób. Otaczajmy ich naszymi modlitwami. Świeczniki, które stoją przy ołtarzu są ich darem dla parafii. Zaś obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, który stoi na bocznym ołtarzu przy zakrystii to dar Dzieci I Komunijnych i Pielgrzymów, którzy byli na Jasnej Górze w sobotę, 13 kwietnia. Obraz poświęcimy na Mszy Świętej o godz. 11.00. Za te dary serdecznie dziękujemy.
  3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00, kolejne spotkanie z dziećmi, które przygotowują się do I spowiedzi i I Komunii Świętej i ich Rodzicami. Obecność obowiązkowa.
  4. We Wtorek, 23 kwietnia przypada Uroczystość Świętego Wojciecha, głównego Patrona Polski. Módlmy się za Jego wstawiennictwem o pokój i pomyślność dla naszej Ojczyzny. O rozwagę dla rządzących, o to aby w naszej Ojczyźnie było szanowane ludzkie życie.
  5. W dniach 26 i 27 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku organizowana jest Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Duszpasterska pod hasłem Mama i Tata od poczęcia. Rodzicielstwo prenatalne. Zaś 11 maja w Choceniu obędzie się Diecezjalna Pielgrzymka osób chorych, niepełnosprawnych i wolontariuszy. Szczegóły jednego i drugiego wydarzenia są na plakatach w gablocie przed kościołem.
  6. Dzisiaj III niedziela miesiąca taca inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  7. Polecamy tygodnik Idziemy a w nim ciekawe artykuły: Katoliku! Poznaj swoją godność., Pięcioksiąg odczytany na nowo., Poza salonem., Jak wychować księdza? ,   i inne. Serdecznie polecamy.
  8. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: +Mirosław Szymański. Wieczny odpoczynek…
  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Na cały nowy tydzień niech nam Bóg hojnie błogosławi.