III Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia (12.03.2023)

 1. Serdecznie zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 oraz w Nabożeństwie Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 16.30.
 2. W tym roku po raz pierwszy w piątek, 24 marca organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19.00 w Choceniu a zakończy się około 3.00 w Chodczu. Do przejścia nocą jest 41 km. Chętni mogą zapisywać się u Księdza Patryka.
 3. Ostatnia Droga Krzyżowa w parafii będzie ulicami naszego miasta w piątek, 31 marca. Wyjątkowo rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 17.00, czyli o godz. 17.30.
 4. Za dwa tygodnie, 26 marca rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku poprowadzi je Ks. dr hab. Jacek Szymański, były wieloletni Rektor Naszego Włocławskiego Seminarium. Już teraz zaplanujmy sobie czas na niedzielę, poniedziałek i wtorek tak, aby wziąć udział w rekolekcjach. Módlmy się, aby przeżyć je jak najowocniej. Program rekolekcji wisi już w gablocie przed kościołem.
 5. W tym tygodniu z powodu spowiedzi wielkopostnych w dekanacie, kancelaria będzie nieczynna w poniedziałek, we wtorek i w sobotę.
 6. Także w tym roku otrzymaliśmy z Caritasu baranki wielkanocne z białej czekolady. Baranki w cenie 10 zł można nabyć przy wyjściu z kościoła. Baranka możemy umieścić w koszyczku wraz z pokarmami do poświęcenia na stół wielkanocny. Środki ze sprzedaży baranków wielkanocnych będą przeznaczone na wsparcie dzieł charytatywnych, które realizuje Caritas.
 7. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej do puszek przed kościołem zbieramy ofiary na głodujących i cierpiących w Afryce. Także w Afryce cały czas toczą się konflikty zbrojne, wielu ludzi jest niedożywionych i umiera z głodu. Na miarę naszych możliwości okażmy także i im nasze wielkie serca. Jałmużna uwalnia od śmierci, ona oczyszcza z każdego grzechu.
 8. W przyszłą niedzielę III niedziela miesiąca, taca inwestycyjna.
 9. Polecamy tygodnik Idziemy a w nim ciekawe artykuły: Jak zrozumieć Papieża Franciszka?, Prawda i gruba kreska, Poprawiacze Ewangelii, Rak prostaty i inne.
 10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Grzegorz Grzanka, +Halina Kuczmaja i +Andrzej Kowalewski. Wieczny odpoczynek….
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Na cały nowy tydzień niech nam Bóg hojnie błogosławi.