XXIV Niedziela Zwykła  – Ogłoszenia (17.09.2023)

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 pierwsze spotkanie z dziećmi, które w przyszłym roku przystąpią do I Spowiedzi i I Komunii Świętej oraz z ich Rodzicami. Obecność obowiązkowa.
 2. Także dzisiaj w naszym dekanacie kończy się Nawiedzenie Matki Bożej w Jej Jasnogórskiej Ikonie. Jutro można już pozdejmować wszelkie dekoracje, które przygotowaliśmy na to niezwykłe wydarzenie. Jeszcze raz chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób aby obecność Matki Bożej w naszej wspólnocie przebiegła tak pięknie. Dziękujemy za tak liczne uczestnictwo, za przygotowanie dekoracji, za modlitwę i całonocne czuwanie. Szczególne podziękowanie kierujemy do Asysty, Pocztów Sztandarowych, Strażaków, Orkiestry Strażackiej, Policji, Ministrantów, Dzieci I Komunijnych. Podziękowanie mieszkańcom Ignalina, którzy przygotowali dekorację trasy przejazdu, pomimo tego że ich wioska nie była uwzględniona we wcześniejszych ogłoszeniach. Mieszkańcom poszczególnych wiosek i ulic, które były wiele razy już wymieniane także serdeczne podziękowania, wszyscy wywiązali się ze swego zadania wzorowo. Obyśmy jak najczęściej powracali myślą do tych wspaniałych wydarzeń i oby one zmieniały nasze serca na lepsze.
 3. W najbliższy czwartek, 21 września o godz. 5.00 z dużego parkingu przy kościele wyjazd Pielgrzymki na Podlasie. Prosimy o punktualność.
 4. W każdy poniedziałek o godz. 16.30 w salce na wikariatce odbywają się próby Scholi. Serdecznie zapraszamy chętnych śpiewających, dziewczynki i chłopców, aby dołączyli do Scholi  i razem chwalili Pana Boga śpiewem.
 5. W każdy piątek o godz. 17.45, także w salce na wikariatce odbywają się spotkania Kręgu Biblijnego, zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją znajomość Pisma Świętego.
 6. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 11.00 w kościele będzie pierwsze spotkanie z kandydatami na ministrantów. Serdecznie zapraszamy chłopców z klas III, IV i starszych, którzy pragną służyć Chrystusowi przy ołtarzu.
 7. W minionym tygodniu na wymianę dachu na katakumbach złożono 200 zł z Psar. Za złożoną ofiarę serdecznie dziękujemy.
 8. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, taca inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary.
 9. Polecamy tygodnik Idziemy, a w nim ciekawe artykuły: Z mediami jak z chlebem, Podziały i zgoda w narodzie, Państwo, Kościół, pieniądze, Jak nie dać się zmanipulować? i inne. W dzisiejszym numerze Idziemy jest bezpłatny dodatek na temat październikowego Synodu Biskupów w Rzymie, jeden z artykułów zawartych w dodatku mówi o kapłaństwie, celibacie i diakonacie kobiet. Serdecznie polecamy dzisiejszy numer
 10. W minionym tygodniu do wieczności odeszła + Marianna Piekarska z Brzyszewa, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Naszym Parafianom i miłym Gościom na cały nowy tydzień niech Bóg hojnie błogosławi.